Otvaranje izložbe “Vizantija duše i tela”, autorke Vanje Ignjac Đukić biće u ponedeljak, 1. juna, u 18.30 sati u Likovnom salonu Kulturnog centra Novi Sad u Katoličkoj porti 5. Posetioci izložbu mogu videti do 12. juna.
“Vizantija nije samo prošlost. Ona je ogledalo čoveka, njegove duše, tela, tišine i traganja. Kroz teksture, forme i simbole, ova izložba postavlja jedno suštinsko pitanje koje ostaje da odzvanja u svakom posmatraču “Ko sam ja?” Pozivam te da zastaneš pred delima, da osetiš prostor između svetlosti i senke i postaviš sebi najvažnije pitanje o sopstvenoj ličnosti”, poručuje autorka.
M. T.



