Fudbalski klub Crvena zvezda zvanično je zaokružio takmičarsku godinu novom šampionskom proslavom na stadionu „Rajko Mitić”. Pred auditorijumom od 15.000 posetilaca, klub iz Ljutice Bogdana verifikovao je osvajanje devetog uzastopnog naslova prvaka države, kao i šesti vezani trofej u Kupu Srbije. Iako je poseta bila ispod nivoa zabeleženih na nekim prethodnim istorijskim proslavama, ceremonija je protekla u visokoprofesionalnom i dostojanstvenom tonu, sa jasnim akcentom na klupsku tradiciju i kontinuitet rezultata u domaćim okvirima.
Zvanični deo programa otpočeo je defileom igračkog kadra, gde su prioritet dobili mladi fudbaleri ponikli u omladinskoj školi – Ranđelović, Subotić i Strika – čime je šef stručnog štaba Dejan Stanković simbolično ukazao poverenje novoj generaciji. Među prvotimcima koji su dobili posebne ovacije bio je i Nemanja Radonjić, čije je prisustvo privuklo pažnju javnosti s obzirom na administrativnu suspenziju koja datira od februara tekuće godine. Pored igračkog kadra, manifestacija je imala i izražen porodični karakter, pošto su učešće u defileu uzeli članovi porodica inostranih i domaćih fudbalera, uključujući i najuže članove porodice šefa stručnog štaba.
Centralni i administrativno najvažniji momenat večeri odigrao se neposredno pre početka takmičarskog susreta sa OFK Beogradom. Dragan Džajić, u svojstvu treće Zvezdine zvezde i jedne od najvećih istorijskih figura kluba, izneo je prelazni šampionski pehar na teren i uručio ga aktuelnom kapitenu Mirku Ivaniću. Činom dodele priznanja zvanično je otpočelo slavlje na zapadnoj i severnoj tribini, praćeno tradicionalnim muzičkim repertoarom i koreografijom, čime je stavljen formalni pečat na još jednu rezultatski dominantnu sezonu crveno-belih na domaćoj sceni.
Izvor: Postinfo
M.M.



