U najnovijem izdanju podkasta „2×45“ na Mozzart TV-u, šef stručnog štaba Crvene zvezde Dejan Stanković rezimirao je uspešno završenu takmičarsku godinu, obeleženu odbranom titule prvaka i osvajanjem Kupa Srbije. U zvaničnom osvrtu na prolećni deo sezone, Stanković se hronološki osvrnuo na momente visoke emotivne i fizičke potrošnje, počevši od preuzimanja tima u specifičnom trenutku bodovnog zaostatka, pa sve do finalnog meča protiv FK Vojvodina. Strateg crveno-belih je istakao da ostvareni rezultati dobijaju na težini kada se posmatraju kroz kontinuitet od šest uzastopnih duplih kruna, u čijem su stvaranju, pored njega, učestvovali i treneri Miloš Milojević i Vladan Milojević.
Poseban deo izlaganja bio je posvećen nastupima na međunarodnoj sceni, sa akcentom na taktičko nadmetanje sa francuskim Lilom. Stanković je ukazao na visok stepen takmičarske zrelosti koji je ekipa pokazala u tri od četiri poluvremena ovog dvomeča, ali je istovremeno izrazio žaljenje zbog ranog primljenog pogotka u revanšu, koji je bio posledica vrhunskog individualnog kvaliteta napadača Olivijea Žirua. Prema njegovim rečima, stručni štab je uspešno sproveo plan rotacije i fizičke pripreme unutar zgusnutog rasporeda Lil–večiti derbi–Lil, čime je očuvan domaći primat, što svedoči o visokoj profesionalnoj odgovornosti igračkog kadra.
Govoreći o daljim institucionalnim ciljevima, Stanković je naglasio da plasman u ligaški deo UEFA Lige šampiona ostaje vrhunski prioritet kluba. On je predočio da modernizacija klupske infrastrukture, oličena u novom medicinskom bloku za oporavak sportista, pruža optimalne uslove za rad u ritmu kontinualnih evropskih utakmica. U svetlu predstojećeg letnjeg prelaznog roka, šef struke je potvrdio tesnu saradnju sa menadžmentom kluba i generalnim direktorom Zvezdanom Terzićem, te se dotakao statusa nosilaca igre poput Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija, kao i perspektive mladih igrača u procesu tranzicije ka seniorskom fudbalu.
Izvor: Postinfo
M.M.



