Uprava vaterpolo kluba Radnički iz Kragujevca preduzela je preventivne korake uoči starta finalne serije Superlige Srbije protiv Novog Beograda, apelujući na publiku da se pridržava normi propisanih Zakonom o sportu.

U osvit utakmice koja bi trebalo da bude kruna klupske sezone u Srbiji, KVK Radnički je podsetio javnost na postulate sportskog ponašanja. Poruka upućena ljubiteljima vaterpola nosi ton zabrinutosti, ali i odlučnosti da se dvorana i bazen zaštite od devijantnih pojava kojima smo, nažalost, svedočili na drugim sportskim borilištima. Iskustvo sa finala Kupa u Loznici, gde su incidenti bacili senku na fudbalski spektakl, očigledno je bilo povod za ovakvu vrstu krizne komunikacije.

Kragujevčani posebno ističu zabranu vređanja službenih lica i ubacivanja predmeta, podsećajući da će kontrole biti rigorozne. Ipak, sportski novinari koji decenijama prate dešavanja na ovim prostorima svesni su da apeli često bivaju ignorisani u naletu adrenalina i loše shvaćenog lokalpatriotizma. Vaterpolo, kao sport sa izuzetnom tradicijom u Srbiji, ne zaslužuje reprizu prošlogodišnjih nemilih scena kada su igrači pesnicama rešavali sporove. Ulog je veliki, finalna serija donosi ogroman pritisak, a odgovornost je podeljena na sve aktere – od rukovodilaca koji izdaju saopštenja do svakog pojedinca na tribini. Subotnji duel u Kragujevcu biće test ne samo za vaterpoliste, već i za sportsku zrelost čitave nacije.

Izvor: Postinfo

M.M.