U jeku nezapamćene krize koja je potresla domaći rukomet nakon prekida drugog susreta finala plej-ofa ARKUS lige na novosadskoj Slanoj bari, Rukometni klub Partizan se obratio javnosti i nadležnim instancama zvaničnim saopštenjem. Uprava kluba iz Humske donela je odluku da ne prihvati šampionski pehar dodeljen administrativnim putem i službenim rezultatom, već je uputila formalnu molbu Rukometnom savezu Srbije sa predlogom da se utakmica odigra u terminu koji odrede takmičarski organi, čime bi se ispoštovali fundamentalni principi sportskog prava i viteške borbe.
Analizirajući hronologiju finalne serije, crno-beli podsećaju da je prvi susret odigran u Beogradu protekao u besprekornom organizacionom redu, te da je pobeda Partizana rezultatom 33:27 pokazatelj trenutnog odnosa snaga na terenu. U saopštenju se izražava duboko žaljenje zbog činjenice da je Vojvodina odbila da nastavi susret u trenutku kada su, prema proceni zvaničnih lica i bezbednosnih struktura, bili ispunjeni svi uslovi za nastavak takmičenja. Klub iz Humske podvlači da se njihova ekipa uredno pojavila na parketu radi nastavka zagrevanja, te opravdano sumnja u sportske motive novosadskog sastava, implicirajući da je trenutni rezultat u seriji uticao na odluku domaćina da se povuče.
Poseban akcenat u klupskom saopštenju stavljen je na očuvanje tradicije i dostojanstva u srpskom rukometu. Rukovodstvo Partizana naglašava da je klub i u vremenima apsolutne dominacije Vojvodine, kada su trofeji bili nedostižni, uvek postupao u duhu fer-pleja, prihvatajući poraze i sa dvocifrenom razlikom bez opstrukcije takmičenja. Insistiranjem na odigravanju utakmice, crno-beli nastoje da demonstriraju odgovornost prema vernoj publici i samom sportu. Sportska javnost i dalje sa velikom pažnjom iščekuje konačnu pravnu odluku direktora ARKUS lige Vladimira Knežića, koja će trasirati dalji tok ovog šampionata.
Izvor: Postinfo
M.M.



