U Novom Sadu 25. maja počinje izgradnja pešačko-biciklističke staze i saobraćajnog priključka za potrebe železničkog stajališta Tehničko-putnička stanica (TPS), saopštilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Radove je zvanično potvrdila i Gradska uprava za urbanizam i građevinske poslove, koja je 20. maja evidentirala prijavu početka radova za ovaj infrastrukturni projekat.

Izvođač radova je kompanija Extra-Auto Transport, a rok za završetak projekta je 22. septembar ove godine.

Pored same staze, paralelno se realizuje i izmeštanje mreže elektronskih komunikacija u zoni Rumenačkog puta, što je neophodno za nesmetanu izgradnju i buduće funkcionisanje pristupne infrastrukture.

Prema najavama nadležnih, cilj projekta je da se putnicima i biciklistima obezbedi bezbedniji i jednostavniji pristup budućem železničkom stajalištu TPS Novi Sad, koje se razvija kao novo važno gradsko stajalište u sistemu javnog prevoza.

Ovaj projekat deo je šireg planiranog uređenja zone TPS-a, kojim se unapređuje povezanost železničkog saobraćaja i urbane mobilnosti u Novom Sadu, posebno u delu koji povezuje gradske i prigradske pravce.

M. T.