Stadion Karađorđe bio je svedok jedinstvenog čina odanosti, gde su pristalice Vojvodine uputile poslednju poruku podrške prvotimcima pred put na megdan Crvenoj zvezdi.
Kada se sportski kolektiv nađe pred izazovom kakav je finale nacionalnog kupa, simbioza između terena i tribina postaje ključni faktor uspeha. Današnji ispraćaj koji su organizovali navijači Vojvodine predstavlja kulminaciju višemesečnog rasta kluba na svim nivoima. Obraćajući se igračima i stručnom štabu, predstavnici navijača su istakli da je poverenje u ekipu pod komandom Miroslava Tanjge na najvišem nivou. Fokus nije bio na rezultatskom imperativu, već na odnosu prema dresu, što je pedagoški i motivacioni potez koji bi mogao da rastereti ekipu u sredu uveče.
Naglašeno je da se Vojvodina ne plaši nikoga i da je njena snaga upravo u tom prkosnom zajedništvu. Navijači su apostrofirali trud koji ulažu u mobilizaciju celokupne novosadske sportske javnosti, pripremajući scenu za finale koje će se dugo pamtiti. „Želimo da se posle meča priča o Vojvodini i sreći koju ste nam doneli“, ključna je rečenica koja definiše ambiciju kluba. Ovakav ispraćaj služi kao podsetnik na tradiciju i renome „Stare dame“, dajući igračima dodatnu svest o tome čije interese zastupaju na „Lagatoru“. Sa ovakvim saveznikom iza sebe, Vojvodina u Loznicu ne ide samo kao finalista, već kao ozbiljan pretendent na tron, nošen snagom svojih najvernijih pristalica.
Izvor: Postinfo
M.M.



