Na SPENS-u su otvorene 10. Sportske olimpijade školske omladine Vojvodine uz poruku da školski sport gradi zdravo i odgovorno društvo. Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je svečanom otvaranju 10. Sportske olimpijade školske omladine Vojvodine (SOŠOV) u SPENS-u, istakavši da je Novi Sad grad koji kontinuirano ulaže u sport, mlade i kvalitet života.

U Velikoj sali SPENS-a svečano je otvorena 10. Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine (SOŠOV), manifestacija koja ove godine ima poseban jubilej i simboliku, jer se vraća u Novi Sad, grad u kojem je davne 1970. godine održana prva olimpijada školskog sporta u Vojvodini.

Ceremoniji otvaranja prisustvovao je gradonačelnik Žarko Mićin, dok je manifestaciju svečano otvorila predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković.

10. sošov spens

Obraćajući se učesnicima, Mićin je poručio da Novi Sad sa velikim ponosom dočekuje najbolje mlade sportiste iz cele Vojvodine i naglasio da školski sport predstavlja temelj zdravog i odgovornog društva.

„Školski sport je mesto gde deca uče timskom duhu, disciplini, poštovanju i fer-pleju. Tu se stvaraju prijateljstva, grade karakteri i usvajaju vrednosti koje ostaju za ceo život“, rekao je Mićin.

On je istakao da dodatni značaj ovogodišnjem SOŠOV-u daje činjenica da Novi Sad u 2026. godini nosi titulu „Evropski grad sporta“, ocenivši da je to rezultat dugogodišnjih ulaganja u sportsku infrastrukturu i podrške razvoju sporta među mladima.

Gradonačelnik je podsetio i da Novi Sad danas nosi više značajnih evropskih priznanja, među kojima su titule Evropske prestonice kulture, Omladinske prestonice Evrope i Evropskog grada sporta 2026, kao i međunarodno priznanje Grad vlažnih područja.

Tokom ceremonije organizovan je defile sportskih delegacija iz svih okruga Vojvodine, kulturno-umetnički program i svečani unos zastave SOŠOV-a, dok će se takmičenja u narednim danima održavati u više sportskih disciplina uz učešće velikog broja učenika iz cele pokrajine.

M. T.