Na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu juče su, povodom obeležavanja Dana fakulteta, svečano uručeni Zlatni indeksi diplomcima koji su studije upisali školske 1975/76. i 1976/77. godine, u događaju ispunjenom emocijama, sećanjima i susretima nekadašnjih kolega i profesora.

Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu bio je juče mesto susreta generacija, uspomena i akademske tradicije, tokom svečanih dodela Zlatnih indeksa diplomiranim inženjerima koji su svoje studije započeli školske 1975/76. i 1976/77. godine.

Svečanosti su organizovane u okviru obeležavanja Dana Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, a okupile su nekadašnje studente koji su se, posle više decenija, ponovo našli u amfiteatrima i hodnicima fakulteta na kojem su započeli svoje profesionalne puteve.

Jedna od ceremonija održana je u nedavno renoviranoj čitaonici FTN-a, prostoru koji je upravo ovom prilikom dobio posebnu simboliku, spoj savremenog akademskog ambijenta namenjenog novim generacijama i susreta sa onima koji su ispisivali prve stranice istorije ove visokoškolske ustanove.

Druga svečanost upriličena je u Svečanoj sali fakulteta, u atmosferi ispunjenoj emocijama, razgovorima i prisećanjima na studentske dane, profesore, ispite, prijateljstva i prve profesionalne korake.

Okupljeni alumni evocirali su uspomene iz vremena studiranja, prelistavali stare fotografije i delili anegdote koje su obeležile jednu epohu razvoja novosadskog univerziteta i tehničkih nauka u Srbiji.

Zlatni indeks predstavlja posebno priznanje i znak zahvalnosti koje fakultet dodeljuje generacijama koje su svojim znanjem, radom i profesionalnim dostignućima doprinele razvoju struke, privrede i društva u zemlji i inostranstvu.

ftn generacija 1975/76

Svečanostima su prisustvovali dekan FTN-a Boris Dumnić, predsednik Saveta fakulteta Milenko Sekulić, kao i prodekani Darko Stefanović, Milan Vidaković i Dejan Lukić, zajedno sa profesorima i saradnicima fakulteta.

U obraćanjima nekadašnjim studentima, predstavnici fakulteta poželeli su alumnistima dobro zdravlje i još mnogo budućih okupljanja, ističući da veza između fakulteta i njegovih studenata traje mnogo duže od samih studija.

Osmesi, emocije i ponovni susreti generacija dali su ovoj svečanosti poseban značaj, potvrđujući da su godine provedene na fakultetu mnogo više od obrazovanja – deo lične istorije i trajne pripadnosti akademskoj zajednici.

M. T.