U petak, 22. maja, Fudbalski klub Crvena zvezda zvanično stavlja tačku na takmičarske obaveze u tekućoj sezoni. Duel protiv OFK Beograda biće revijalnog karaktera, s obzirom na to da je pitanje šampiona države davno rešeno, pa je kompletan protokol podređen svečanim aktivnostima. Protokol predviđa iznošenje i dodelu šampionskog pehara u 19 časova i 15 minuta, dok će se po završetku utakmice proslava preseliti na ulice Beograda, sa krajnjim odredištem na Kalemegdanu. Šef stručnog štaba Dejan Stanković izneo je rezime ostvarenih rezultata, apostrofirajući visok stepen posvećenosti igračkog kadra u svim ključnim mečevima.
“Napravili smo veliki uspeh, to je nesporna činjenica. Navijači bi trebalo da dođu u velikom broju i pozdrave ove momke jer su svojim radom i zalaganjem to apsolutno zaslužili. Konstatno ponavljam da su dali maksimum, a to se kristalno jasno videlo i u finalu nacionalnog Kupa protiv Vojvodine”, izjavio je Stanković. Sumirajući utiske iz finalnog meča protiv novosadskog superligaša, koji je doneo visok intenzitet igre i rezultatsku neizvesnost do samog kraja, Zvezdin strateg je zaključio: “Bilo je to jedno od kvalitetnijih i lepših finala u poslednjem periodu. Susret je obilovao nabojem, sportskom tenzijom i velikim emocijama u samoj završnici. Ovi momci su zadužili klub i javnost i nadam se da će publika ulepšati ovu istorijsku godinu.”



