Zvaničnom konferencijom za novinare u press centru dvorane „Čair“, u organizaciji Regionalnog košarkaškog saveza Istočne Srbije, otpočele su zvanične aktivnosti vezane za istorijski, prvi Fajnal-for Košarkaške lige Srbije. Domaćin Niš, zastupan kroz reči zamenika gradonačelnika Luke Gaševića i predsednika regionalnog saveza Gojka Džakovića, potvrdio je tehničku i logističku spremnost za realizaciju ovog masovnog sportskog događaja, naglasivši da su ulaznice u zvaničnoj prodaji još od ponedeljka i da se očekuje maksimalan kapacitet tribina uz formiranje pratećih fan zona za posetioce.
U stručnom delu izlaganja, šefovi stručnih štabova izneli su precizne podatke o zdravstvenom biltenu i taktičkim pripremama. Španski stručnjak na klupi Partizana, Đoan Penjaroja, apostrofirao je složenost turnirskog sistema na bazi iskustava iz nacionalnog Kupa, te je definisao trio stranih igrača (Kalates, K. Džons, Fernando) koji će izneti teret predstojećih mečeva. Nasuprot njemu, Milan Tomić je zvanično započeo svoj drugi mandat na klupi Crvene zvezde, stavljajući akcenat na neophodnost brze psihološke adaptacije ekipe na nokaut sistem takmičenja i eliminaciju spoljnih faktora iz klupskih diskusija pre završetka takmičenja u Nišu.
Stručni štabovi FMP-a i Spartaka predstavili su dijametralno suprotne koncepte u pripremi polufinala. Dok se Subotičani oslanjaju na kompletan igrački roster i kontinuitet nastupa u istom sastavu tokom čitave takmičarske godine, FMP se opredelio za afirmaciju domaćih košarkaških snaga. Izjava Saše Nikitovića o oslanjanju na desetoricu srpskih košarkaša, rođenih 2005. i 2006. godine, svedoči o razvojnoj strategiji kluba iz Železnika. Kapiteni ekipa predočili su medijima da će taktička disciplina i kontrola defanzivnog skoka biti primarni faktori u odlučivanju finalista ovogodišnjeg šampionata.
Izvor: Postinfo
M.M.



