Darko Elez, osuđen u Bosni i Hercegovini za više krivičnih dela, pušten je na slobodu nakon što je u Srbiji odslužio kaznu zatvora, koju je izdržavao u Kazneno-popravnom zavodu u Sremskoj Mitrovici.

Darko Elez pušten je danas iz zatvora u Sremskoj Mitrovici, gde je izdržavao kaznu zatvora po presudi iz Bosne i Hercegovine, saznaje Tanjug.

Elez je kaznu služio u Srbiji od 2022. godine, nakon što je usvojen njegov zahtev da zatvorsku kaznu izdržava u Srbiji.

Prethodno je 2021. godine uhapšen u Srbiji po međunarodnoj poternici Bosne i Hercegovine, nakon čega je izručen pravosudnim organima BiH.

U predmetu poznatom kao „Lutka“, osuđen je na jedinstvenu kaznu zatvora od 20 godina, pri čemu je deo kazne obuhvatio sporazum sa tužilaštvom u Bosni i Hercegovini, kao i raniju presudu suda u Sarajevu.

Nakon transfera na izdržavanje kazne u Srbiju, kaznu je služio u Kazneno-popravnom zavodu u Sremskoj Mitrovici, odakle je danas pušten po isteku kazne.

M. T.