Ulazak Atletiko Madrida u završnicu elitnog takmičenja ponovo je pokrenuo debate o održivosti Simeoneovog sistema u eri modernog, ofanzivnog fudbala, dok se klub istovremeno suočava sa velikom smenom generacija.

Četvrto polufinale pod vođstvom Dijega Simeonea dolazi u trenutku kada se ekipa nalazi u rezultatskoj krizi u domaćem prvenstvu, sa samo jednom pobedom u poslednjih pet mečeva. Ipak, Liga šampiona je polje na kojem Atletiko briše sve prethodne neuspehe. Strateški fokus će biti na neutralisanju Arsenalovih prekida, dok će u napadu sve oči biti uprte u Grizmana i Lukmana. Zanimljivo je zapažanje Andree Berte, bivšeg funkcionera kluba, koji ističe da na Metropolitanu trijumfuju samo oni sa specifičnim mentalnim sklopom, što objašnjava zašto se kreativci poput Aleksa Baene ili Džonija Kardosa teže uklapaju nego što se očekivalo.

Situaciju dodatno komplikuje neizvesna sudbina ključnih igrača. Spekulacije o odlasku Hulijana Alvareza, koji se navodno nije pronašao u rigidnim defanzivnim zahtevima trenera, unose nemir u svlačionicu. Simeoneov odgovor na ova pitanja ostaje karakteristično neodređen, čime fokus zadržava isključivo na terenu. Za klub koji prolazi kroz promenu vlasničke strukture i najavu odlaska klupskih ikona, ovo polufinale je test zrelosti. Pobeda nad Arsenalom značila bi potvrdu da je „čolizam“ i dalje relevantan, dok bi neuspeh verovatno ubrzao proces rekonstrukcije tima i otvorio pitanje budućnosti samog Simeonea.

Izvor: Postinfo

M.M.