Crvena zvezda je u okviru 31. kola Evrolige savladala aktuelnog šampiona Evrope, ekipu Fenerbahčea, rezultatom 79:73, čime je prekinula impresivan niz gostiju od 19 uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima.

Susret u Beogradu protekao je u znaku taktičkog nadmudrivanja dvojice vrsnih stručnjaka, Saše Obradovića i Šarunasa Jasikevičijusa. Domaćin je otvorio meč čvrstom odbranom, stekavši ranu prednost od osam poena, ali su gosti preko Boldvina i Kolsona uspeli da preokrenu rezultat do kraja prve deonice. Najveći izazov za crveno-bele usledio je u završnici prvog poluvremena, kada je Fenerbahče iskoristio brzopletost u napadu domaćina i otišao na odmor sa prednošću od 46:37.

Ipak, nastavak je doneo potpunu promenu ritma. Ključna figura preokreta bio je Kodi Miler Mekintajer, koji je uz 10 postignutih poena podelio čak 12 asistencija, uspostavivši dominaciju u organizaciji igre. Ebuka Izundu je pod košem neutralisao unutrašnju liniju rivala, dok je Čima Moneke (21 poen) bio najefikasniji pojedinac susreta. U penal završnici, Zvezda je zadržala smirenost, a Jordan Nvora je slobodnim bacanjima postavio konačan rezultat. Pored Monekea, istakli su se Nvora sa 14 i Izundu sa 13 poena, dok su kod poraženih najefikasniji bili Boldvin sa 16 i Kolson sa 15 postignutih poena.

Izvor: Postinfo

M.M.