Madrid je na nogama, a Karlo Ančeloti gleda ka Floridi sa zebnjom – najbolji fudbaler „Kraljevskog kluba“, Vinisijus Žunior, povukao se sa treninga Brazila zbog bolova u butini!

Drama u Orlandu počela je nakon što se brzonogi as požalio na neprijatnost tokom meča sa Francuzima. Iako su prvi rezultati testova „čisti“, Vini danas nije izašao na travu. Umesto driblinga i sprintova, prva zvezda Reala vreme provodi na masažnim stolovima i u teretani, pokušavajući da sanira problem koji bi mogao da mu uništi najvažniji deo sezone. Brazilci tvrde da je sve pod kontrolom i da će napadač biti spreman za utorak i duel sa Hrvatskom, ali španski mediji, predvođeni „Markom“, upozoravaju na oprez. Niko u Madridu ne želi da vidi Vinisijusa kako forsira u dresu reprezentacije dok se na horizontu nazire dvomeč decenije protiv minhenskog Bajerna.

Strah u Valdebebasu je opravdan. Sećanja na povrede Rodriga i Rafinje, koje su svojevremeno skupo koštale Real, još uvek su sveža. „Kraljevići“ su već oslabljeni dugoročnim odsustvom Tiba Kurtoe, a eventualni gubitak Vinisijusa bio bi fatalan udarac ambicijama kluba. Pred Realom su ključne bitke – odbrana prednosti u Primeri protiv neugodne Maljorke i pohod na novu evropsku titulu. Navijači širom sveta čekaju vesti sa medicinskog pregleda, dok Ančeloti grozničavo očekuje poziv iz FS Brazila. Da li je u pitanju samo umor ili se iza „upravljanja opterećenjem“ krije nešto ozbiljnije, saznaćemo vrlo brzo. Do tada, Madrid drhti.

Izvor: Postinfo

M.M.