Real Madrid i Mančester Siti večeras na stadionu “Santjago Bernabeu” otvaraju prvu epizodu još jednog poglavlja svog rivalstva u nokaut fazi Lige šampiona, u meču koji po svim parametrima predstavlja vrhunac klupskog fudbala današnjice.
Statistika međusobnih susreta ukazuje na apsolutni paritet dva tima, mada je Real Madrid bio uspešniji u formatu dvomeča, dobivši četiri od dosadašnjih šest eliminacionih okršaja. Madriđani u ovaj duel ulaze sa devete pozicije u ligaškom delu i nakon uspešnog baraža protiv Benfike, ali suočeni sa velikim kadrovskim problemima. Trener Alvaro Arbeloa ne može da računa na nosioce igre poput Mbapea, Belingema i Militaa, što će usloviti promenu taktičkog pristupa. Očekuje se da Real prepusti inicijativu gostima i pokuša da iskoristi brzinu Vinisijusa Žuniora po levoj strani, dok bi centralnu ulogu u veznom redu mogao dobiti mladi Arda Guler ili povratnik Eduardo Kamavinga.
Mančester Siti, pod vođstvom Pepa Gvardiole koji se večeras izjednačava sa ser Aleksom Fergusonom po broju mečeva u Ligi šampiona, dolazi u Madrid sa devet uzastopnih utakmica bez poraza. Gvardiola na raspolaganju ima gotovo kompletan sastav, izuzev povređenih Gvardiola i Kovačića. Fokus će biti na Erlingu Halandu, koji ima impresivan učinak protiv španskih timova, te na stabilnosti veznog reda predvođenog Rodrijem. Iako je Real tradicionalno dominantan na svom terenu, statistika kaže da su izgubili poslednja četiri duela protiv engleskih ekipa, uključujući i decembarski susret sa Građanima. Ishod ovog meča u velikoj meri će odrediti dalji tok sezone za oba tima, s obzirom na to da i u domaćim prvenstvima vode tešku bitku za titule sa Barselonom, odnosno Arsenalom.
Izvor: Postinfo
M.M.



