Evropska odiseja Crvene zvezde završena je u plej-ofu Lige Evrope, pošto je francuski Lil slavio u revanšu rezultatom 2:0 nakon produžetaka, nanevši beogradskom timu poraz koji je značio eliminaciju.

Stadion u Lilu bio je poprište iscrpljujuće bitke u kojoj je domaći tim uspeo da iskoristi prednost domaćeg terena i rani pogodak Olivijea Žirua kako bi meč uveo u željeni ritam. Trener Dejan Stanković analizirao je susret kroz prizmu četiri poluvremena, smatrajući da su crveno-beli u većem delu dvomeča bili ravnopravan, pa čak i bolji rival.

– Očekivao sam direktniji Lil. Tri od četiri poluvremana smo bili dobri. Nedostajao nam je taj jedan gol u gostima koji bi potpuno promenio psihologiju meča. Kada primite gol tako rano, to menja plan igre, konstatovao je Stanković.

Šef stručnog štaba Crvene zvezde branio je svoje igrače od kritika zbog navodnog manjka agresivnosti, ističući da su fizički i emotivni napori u poslednjih sedam dana uzeli danak. Taktička disciplina je postojala, ali je nedostajala egzekucija u poslednjoj trećini terena. Stanković je takođe objasnio i logiku iza izmena, naglasivši da je iskustvo igranja velikih utakmica presudilo da povuče Teba Učenu sa terena kako bi izbegao crveni karton pod specifičnim sudijskim kriterijumom. Iako eliminacija donosi razočaranje, Stanković je poručio da klub ima zacrtane ciljeve u domaćim okvirima i da ovaj poraz, ma koliko težak bio, mora poslužiti kao škola za buduće kontinentalne izazove.

Izvor: Postinfo

M.M.