Napadač fudbalske reprezentacije Crne Gore, Nikola Krstović, bio je ključni faktor u trijumfu Atalante nad Borusijom iz Dortmunda, kojim je ekipa iz Bergama obezbedila učešće u nokaut fazi Lige šampiona.
Revanš meč koji je obilovao taktičkim nadigravanjem završen je dramatičnom završnicom u kojoj je Krstović demonstrirao visoku dozu borbenosti. Pri rezultatu 3:1 za domaći tim, u trenucima kada se tražio put do četvrtog pogotka koji bi garantovao prolaz, Krstović je iznudio kazneni udarac nakon duela sa defanzivcem gostiju, Bensebainijem. Fudbaler Dortmunda je nesmotrenom intervencijom, pokušavajući da interveniše nogom u visini glave, naneo Krstoviću ozbiljne rasekotine u predelu čela, što je rezultiralo višeminutnim prekidom i hitnom medicinskom intervencijom.
Iako je povreda zahtevala hirurške kopče, Krstovićev potez se pokazao kao presudan za ishod čitavog dvomeča. Kazneni udarac je sigurno realizovao Lazar Samardžić, čime je postavljen konačan rezultat koji Atalantu šalje među 16 najboljih ekipa Evrope. Medicinski tim kluba iz Bergama potvrdio je nakon meča da je Krstović stabilno, ali da će određeni period morati da nosi zaštitnu opremu. Fotografija nastala u svlačionici, na kojoj Krstović i Samardžić proslavljaju uspeh, ostaje kao trajno svedočanstvo o požrtvovanosti crnogorskog internacionalca koja je prevazišla okvire standardne sportske borbe.
Izvor: Postinfo
M.M.



