Drugog dana zvanične posete Grčkoj, ministar Ivica Dačić sastao se sa grčkim kolegama i poručio da Srbija i Grčka ostaju čvrsto opredeljene za jačanje saradnje, posebno u oblasti bezbednosti i civilne zaštite.
U Atini je održan sastanak ministra unutrašnjih poslova Srbije Ivice Dačića i ministra odbrane Grčke Nikosa Dendijasa, tokom kojeg je potvrđena želja obe države da dodatno unaprede saradnju i očuvaju tradicionalno bliske odnose.
Razgovarano je o bezbednosnim izazovima u Evropi i uticaju aktuelnih političkih dešavanja na region, uz ocenu da je saradnja Srbije i Grčke važna za stabilnost Balkana.
Dačić je tokom posete razgovarao i sa ministrom za klimatske promene i civilnu zaštitu Janisom Kefalojanisom. Istaknuto je da je saradnja dve zemlje u toj oblasti veoma uspešna, posebno tokom velikih požara kada je Srbija više puta slala pomoć Grčkoj.
Grčki ministar zahvalio je Srbiji na pomoći, dok je Dačić uputio poziv za uzvratnu posetu Srbiji, čime je potvrđena namera da saradnja bude još intenzivnija u narednom periodu.
M. T.



