Potop u Beogradu! Vaterpolisti Crne Gore nisu imali nikakve šanse protiv atomskog vaterpola Španije, koja je predvođena fantastičnim Granadosom slavila sa ubedljivih 14:6.
Ako je iko sumnjao u snagu „Furije“, današnji meč u „Beogradskoj areni“ otklonio je sve dileme. Španija je odigrala savršen meč, kažnjavajući svaki propust Crne Gore koja je delovala potpuno nesnađeno protiv presinga Davida Martina. Glavna priča meča, uz ubedljiv rezultat, bio je povratak Alvara Granadosa. Četvorostruki strelac se igrao vaterpola, dokazavši da je trenutno jedan od najboljih igrača planete. Njegova energija zarazila je ostatak tima, pa su Munaris, Daura i Bijel bez problema održavali visok ritam koji Savićevi momci nisu mogli da prate.
Petar Tešanović je u porazu Crne Gore postao tragični heroj. Sa 16 odbrana, on je uradio i više nego što se od njega očekivalo, ali je odbrana ispred njega kapitulirala previše lako. Centar Miroslav Perković bio je jedina realna opasnost po španski gol, ali Agire je na drugoj strani bio „začaran“. Unaj Agire je sa 17 odbrana potpuno otupeo oštricu napada Crne Gore, omogućivši svom timu da već na poluvremenu „kapariše“ bodove i u laganom ritmu privede meč kraju. Za Dejana Savića i njegove igrače ovaj meč je opomena – bez agresivnosti i „krvi u bazenu“, protiv svetskih sila nema šta da se traži.






