PARIZ – Samo nekoliko sati nakon što je američki Delta Force izveo operaciju u Karakasu, centar Pariza postao je poprište žestokog protesta protiv američke intervencije. Više stotina građana, na poziv vodećih levičarskih partija i kolektiva, okupilo se na Trgu Republike kako bi pružili podršku narodu Venecuele i osudili hapšenje predsednika Nikolasa Madura.
Atmosfera je dostigla usijanje kada su demonstranti javno zapalili američku zastavu, šaljući poruku prkosa administraciji Donalda Trampa.
Simbolični gnev: Vatra na postolju spomenika
Protest u srcu Francuske obeležili su sledeći događaji:
Paljenje zastave: Trojica demonstranata popela su se na postolje spomenika na Trgu Republike i zapalila zastavu SAD, što je masa ispratila burnim aplauzom i skandiranjem protiv „imperijalizma“.
Šarenilo zastava: Uz zastave Venecuele, Trgom su se vijorile i zastave Palestine, čime su okupljeni želeli da povežu borbu za suverenitet u različitim delovima sveta.
Levi blok ujedinjen: Poziv na skup uputilo je više radikalno levičarskih organizacija koje smatraju da je hapšenje Madura „opasan presedan i direktan napad na slobodu suverenih naroda“.
postinfo.rs


