VAŠINGTON – Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković razgovarala je danas u Vašingtonu sa guvernerom Narodne banke Švajcarske Martinom Šlegelom o značaju deviznih rezervi, promenama na tržištu rada uzrokovanim demografskim promenama i generativnom inteligencijom, zlatnim rezervama i relativnoj stabilnosti valute kao stuba makroekonomske stabilnosti.

“Saradnja između naših zemalja ima dugu tradiciju, sledeće godine obeležićemo 110 godina od uspostavljanja bilateralnih odnosa. Srbija svoje interese u bretonvudskim institucijama ostvaruje upravo preko Konstituence Švajcarske, čiji smo deo. Članstvo naše zemlje u Međunarodnom monetarnom fondu 2000. godine regulisali smo uz finansijsku i savetodavnu podršku Švajcarske. Zbog toga smo s Narodnom bankom Švajcarske našu saradnju podigli na novi, viši nivo partnerskog odnosa. Narodna banka Švajcarske je jedina centralna banka s kojom smo uspostavili redovnu praksu bilateralnih godišnjih poseta – jednom u Srbiji i jednom u Švajcarskoj”, rekla je Tabaković, navodi se u saopštenju NBS.

Tanjug