BEOGRAD – General Nebojša Pavković preminuo je u 79. godini u Beogradu, javljaju beogradski mediji.

Nekadašnji komandant Treće armije Vojske Jugoslavije i načelnik Generalštaba Nebojša Pavković krajem septembra vratio se u Beograd, nakon što ga je Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu, zbog teškog zdravstvenog stanja, prevremeno pustio na slobodu.

Pavković je odmah, nakon sletanja na beogradski aerodrom, sanitetskim vozilom biti prebačen na VMA.

B92