Na skupu, koji su organizovali desničarski poslanički klub DOMiNO i Hrvatski suverenisti, izrečene su, između ostalog, tvrdnje da “Jasenovac nije bio lečilište, ali da nije bio ni mučilište“ i da je to “bio radni logor koji je imao majstorske radionice i da su se đaci iz svih delova NDH dobrovoljno javljali za praksu u tim radionicama“, a Pupovac kaže da je održavanjem tog skupa učinjena velika šteta ugledu Sabora, ali društvu i pripadnicima naroda žrtava – Romima, Jevrejima i Srbima.
Pupovac je za RTS rekao da je pre svega važno da se čuje osuda javnosti, što se i čulo u određenoj meri prethodnih dana i ponovio da će biti podneta tužba Ustavnom sudu i da će se obratiti međunarodnim organizacijama koje brinu za očuvanje sećanja na žrtve Holokausta i genocida.
„Kakve će biti presude, to ne možemo sa sigurnošću reći. Međutim, mi ćemo ustrajati na tužbi, i ustrajaćemo na tome da se čuje glas pravde, bez obzira da li će se čuti u hrvatskim sudovima ili izvan Hrvatske“, rekao je Pupovac.
Tanjug





