NOVI SAD – Članica Gradskog veća za socijalnu zaštitu, zdravstvo, brigu o porodici i deci Sonja Radaković ispratila je učenike i vaspitače ŠOSO “Milan Petrović” koji su jutros otputovali u Krupanj na rehabilitaciju. U okviru dodatne socijalne podrške detetu i učeniku koje pruža škola “Milan Petrović” sa domom učenika, realizuje se Program unapređenja socijalne zaštite Grada Novog Sada – “Servis za rehabilitaciju i klimatski oporavak dece i omladine sa smetnjama u razvoju”.

“Korisnici Programa su deca i mladi sa smetnjama u razvoju, odrasli i stariji sa teškoćama, kao i njihove porodice. Program se realizuje u kontinuitetu počev od 2005. godine i podrazumeva različite aktivnosti podrške korisnicima, kako bi u najboljoj meri izrazili svoje sposobnosti, što zahteva timski rad stručnjaka različitih profila iz različitih oblasti. Klimatski oporavak korisnika je samo deo tog Programa i realizuje se u hotelu sa zatvorenim bazenom u Krupnju, za 77 korisnika i 13 vaspitača dnevnog boravka škole i to u dve smene, od 15. do 19. oktobra i od 19. do 23. oktobra 2025. godine. Pored ovoga, u sklopu Programa realizuju se brojne druge direktne aktivnosti sa korisnicima, ali i podrške porodici, koja se ogleda u sprovođenju porodičnih radionica putem organizovanja škole za roditelje i individualnih i grupnih psihoterapeutskih radionica. Sredstva za realizaciju Programa planirana Odlukom o budžetu Grada Novog Sada za 2025. godinu iznose 23.152.041,00 dinara, a od toga je za ovaj klimatski oporavak predviđeno 4.100.000,00”, istakla je Sonja Radaković i poželela srećan put učenicima i njihovim vaspitačima.

RTV