Nikolićeva je, govoreći za Tanjug o jučerašnjim lokalnim izborima na KiM, istakla da Srpska lista nije samo politička partija, već kosovski zavet i autentični srpski predstavnik, zbog čega ljudi nisu imali dilemu da podrže Srpsku listu na ovim izborima.
“Nama je najvažnija pobeda Srpske liste, da skinemo njihove kosovske zastave i stavimo naše, da umijemo naše gradove na severu i vratimo im stari sjaj, da sklonimo sve nakaradne odluke koje su oni doneli”, istakla je ona.
Dodala je da su svi srpski kandidati za gradonačelnike i odbornike pokazali da neće dozvoliti premijeru privremenih prištinskih institucija Aljbinu Kurtiju da izbriše srpsko pismo i srpsko postojanje na KiM.
Komentarišući veliku izlaznost Srba na izbore, Nikolićeva je rekla da je procenot izlaznosti srpskog naroda na ovim izborima veći nego na parlamentarnim izborima u februaru, iako je Kurti pokušao sve kako bi onemogućio Srpsku listu da izađe na izbore.
Tanjug



