– Ove godine, Ministarstvo je obezbedilo 27.600.000 dinara, dok je Grad Novi Sad izdvojio dodatnih 18.400.000 dinara za unapređenje uslova stanovanja. Od 2021. godine, Grad Novi Sad kontinuirano ulaže u mere koje doprinose većoj energetskoj efikasnosti, izdvojivši preko 150 miliona dinara za energetsku sanaciju stambenih objekata. Zahvaljujući tim sredstvima, više od 1.000 domaćinstava dobilo je bespovratnu finansijsku podršku. Posebno nam je važno da građani osete konkretne koristi — niže račune, bolju izolaciju, toplije domove i čistiji vazduh. Ulaganjem u energetsku efikasnost podižemo životni standard, ali i utičemo na očuvanje životne sredine. Cilj nam je da kroz ovakve programe Grad učinimo održivijim, zdravijim i udobnijim mestom za život. Nastavljamo da radimo u tom pravcu i širimo podršku svima koji žele da svoje domove učine energetski efikasnijim – izjavila je Petković.
U okviru projekta „Čista energija i energetska efikasnost za građane”, Ministarstvo rudarstva i energetike kroz javni poziv dodeljuje bespovratna sredstva za mere energetske sanacije domaćinstvima na teritoriji lokalnih samouprava koje učestvuju u programu. Za ovu godinu opredeljeno je 571,3 miliona dinara. Ministarstvo učestvuje u finansiranju sa 70 odsto, do maksimalnih 30 miliona dinara po projektu, dok jedinice lokalne samouprave učestvuju sa 30 odsto. Za manje razvijene opštine predviđena je mogućnost finansiranja do 100 odsto vrednosti projekta.