NOVI SAD – U susret 24. oktobru, Svetskom danu borbe protiv raka dojke, takođe obeležavajuči tekući mesec kao Međunarodni mesec borbe protiv raka dojke, Dom zdravlja Novi Sad podseća građanke Novog Sada i okoline, na Skrining mamografiju, program koji se svakodnevno sprovodi.

Prema Nacionalnom planu za rano otkrivanje karcinoma dojke, skrining mamografijama su obuhvaćene žene od 50. do 69. godine života, koje nisu radile mamografiju unazad dve ili više godina, koje nemaju dijagnostikovan karcinom dojke i bez tegoba su (asimptomatske).

Pozivaju se žene navedenih kategorija da se odazovu pozivu. Potrebno je zakazati termin za skrining mamografiju putem Kol centra Doma zdravlja na broj 021 4879 000. Pregled ove vrste preporučuje se svake druge godine.

Od 2013. godine, Dom zdravlja Novi Sad kontinuirano, tokom cele godine, obavlja mamografska snimanja i poziva žene, navedene rizične grupe, sa teritorije opštine Novi Sad, Sremski Karlovci i Petrovaradin, a brojimo ih preko 48 000.

RTV