LJUBLJANA – Slovenačka vlada namerava da uvede 14. platu tzv božićni bonus za sve zaposlene i iznosio bi polovinu minimalaca koji trenutno iznosi bruto 1.277 evra, prenosi Panon RTV, pozivajući se na mađarsku informativnu agenciju MTI. Kako se navodi božićni bonus bi bio obavezujući za sve i vlada je već usvojila osnove tog zakona.
Božićni bonus je uveden u nekim evropskim zemljama poput Austrije, Italije, kao opšta praksa, Portugalije, Španije i Grčke kao zakon. Kako je navedeno božićni bonus, slično plati za godišnji odmor, bio bi oslobođen poreza. Krajnje rešenje još je na čekanju, jer za uvođenje te zakonske regulative potreban je društveni dijalog.
E. M.



