BEOGRAD – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je uvek spreman za razgovore sa onima koji već 10 meseci blokiraju život u Srbiji i podsetio da je već, u mnogo navrata, pozvao na dijalog te da je prvi put to učinio u decembru 2024. godine.

Vučić je na TV Blic naveo da je prvi put pozvao na dijalog 11. decembra kada se i zvanično krenulo u ispunjavanje zahteva tada studenata, jer još nisu bili potpuno dokazani blokaderi.

“I tada sam rekao, gotovo sam siguran imajući u vidu da sam prozreo da je reč o obojenoj revoluciji, da neće prihvatiti to. I oni su dan kasnije, nije čak prošao ni dan, valjda u emotivnoj euforiji zbog velikih uspeha, zbog ogromnog broja ljudi na ulicama, tada su imali u jednom trenutku i 92.000 ljudi na teritoriji Srbije tokom dana i večeri, sada se to svodi na do 5.000 ljudi sve ukupno u celoj Srbiji, u toj euforiji su rekli, ma ne pada nam na pamet”, naveo je Vučić.

Kako je dodao, potom je u februaru poslao pismo rektoru Univerziteta u Beogradu Vladanu Đokiću za razgovore.

“Posle razgovora Ane Brnabić i rektora Đokića, koji je rekao s oduševljenjem ‘da, da, samo pošaljite pismo, jedva čekam da se sretnem sa predsednikom’, čak je rekao i kako bi voleo da zvuči to pismo, mi smo rekli nikakav problem, poslali smo pismo jer sam želeo da razgovaram sa njim, da vidim koji su to problemi, da vidim čime je nezadovoljan, jer smo ispunili sve uslove sindikata, učinili sve što su tražili”, kazao je Vučić.

Kako je naveo, dan posle toga je rektor Đokić, verovatno naučen iz neke ambasade, napisao pismo u kojem je naveo da ne može na taj način da se to čini.

Kada je reč o tome da mnogi pričaju da blokaderi ne mogu da pristanu na razgovore posle svakakvih reči, Vučić je upitao kakvih reči.

Tanjug
Foto: instagram buducnostsrbijeav