Predsednica Gojković je tom prilikom razgovarala sa direktorom Zavoda Vladimirom Kubetom o aktuelnim projektima ovog zavoda osnovanog 1951. godine.
Na sastanku je bilo reči o aktivnostima Zavoda na zaštiti i obnovi spomenika kulture, kao i o planovima za unapređenje uslova rada i stručnih kapaciteta ustanove.
Tokom posete, Gojković je obišla Sektor za konzervaciju dela likovne i primenjene umetnosti, Arhitektonski i Istraživački sektor Zavoda.
Gojković je istakla važnost Zavoda, u očuvanju kulturnog nasleđa i naglasila da će Pokrajinska vlada nastaviti da pruža podršku njegovom radu. Direktor Kubet upoznao je predsednicu Gojković sa programom obeležavanja 75. godišnjice od osnivanja Zavoda, koji će biti upriličen sledeće godine.
Poseti je prisustvovala pokrajinska sekretarka za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama Aleksandra Ćirić Bošković.
RTV



