BEOGRAD – Kreće Liga šampiona – danas se sastaju Atletik Bilbao i Arsenal, PSV i Rojal Union, Real Madrid – Marselj i Juventus – Borusija Dortmund pa Totenhem – Viljareal i Benfika – Karabag.
Ovo je druga sezona Lige šampiona gde ćemo gledati 36 ekipa i gde nećemo imati grupnu fazu, već će svaki tim odigrati po osam utakmica, četiri kod kuće i četiri u gostima.
Prvih osam timova će se direktno kvalifikovati u osminu finala, dok će ekipe između 9. i 24. mesta igrati plej-of dvomeč u kojem će se boriti za osminu finala. Najbolje plasirani tim ligaškog dela posle osam kola ima prednost domaćeg terena do potencijalnog finala, a ukoliko ga neki tim eliminiše, on će preuzeti taj status nosioca do kraja turnira i imaće prednost domaćeg terena u revanšu.
Finale se igra na Puškaš Areni u Budimpešti 30. maj 2026. godine ali ne od 21 sat kao ranije nego od 18.






