BUDIMPEŠTA – Mađarski premijer Viktor Orban razgovarao je telefonom sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom o više pitanja, uključujući energetsku bezbednost u centralnoj Evropi, izjavio je kasno sinoć mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto na video-snimku objavljenom na Fejsbuku.
Sijarto je, nakon sastanka sa ruskim ministrom spoljnih poslova Sergejem Lavrovim na marginama Generalne skupštine UN u Njujorku, rekao da energetsko snabdevanje Mađarske ne može da bude garantovano bez uvoza ruskog gasa i nafte, prenosi danas Rojters.
Tanjug



