Subotica je bila u ritmu igre, pesme, mladost i radosti, prenetih u ruhu i duhu davnina.
Više od 300 mališana iz 11 kulturno-umetničkih društava iz Nove Pazove, Kule, Temerina, Tavankuta, Subotice i mađarske Deske, defileom u narodnim nošnjama kroz centar grada ulepšalo je ovaj vikend u Subotici.
“Odlučila sam da igram foklor,pre svega, zbog druženja, a kasnije sam shvatila koliko je to dobro. Idemo u druge države na turneje u lepim nošnjama i upoznajemo drugu decu. Baš uživam u tome”, objašnjava Staša Stanković iz KUD “Matija Gubec” iz Tavankuta.
RTV (Rada Stajić)
Foto: RTV



