NOVI SAD – Danas smo u Petrovaradinu ponovo imali priliku da vidimo dva Nova Sada. Dve politike. Dva programa, kaže gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
– Na jednoj strani je bio većinski, pristojni Novi Sad koji je mirno poručio da veruje politici koja gradi društvo mira, zajedništva i prosperiteta, a na drugoj strani su bili oni koji politiku vide kao haos i mržnju. Koji žele da uskrate sva politička prava svima koji ne misle kao oni.
Videli smo program razvoja i stabilnosti, a sa druge program koji nudi nasilje i sukobe. Ali, nećete nas podeliti! Nećete posejati mržnju među čestitim građanima. Novosađani su i danas pokazali da su privrženi demokratiji i poštovanju ljudskih prava i sloboda. I da veruju u politiku progresa i razvoja.
Većinski Novi Sad je pokazao da im je u srcu ljubav i da ćemo mirno nastaviti da se borimo protiv ekstremizma.Da ćemo ostati posvećeni slobodi i dostojanstvu. Budućnosti Novog Sada. Budućnosti Srbije. Živeo Novi Sad! Živela Srbija!






