NJUJORK – Ministar spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić sastao se, tokom 80. zasedanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, sa ministrom inostranih poslova Ruske Federacije Sergejem Lavrovom, a tom prilikom je istakao visok nivo bilateralnih odnosa i poručio da je Srbija opredeljena za jačanje saradnje sa Ruskom Federacijom.

Ministar je naglasio da Srbija pridaje važnost kontinuiranim kontaktima na najvišem i visokom nivou, osvrnuvši se na nedavni susret dvojice predsednika u Pekingu, prilikom kojeg je potvrđena spremnost za očuvanje srpsko-ruskih veza i dalji razvoj odnosa, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Zahvalio je Ruskoj Federaciji na principijelnom stavu i podršci po pitanju odbrane teritorijalnog integriteta i suvereniteta Republike Srbije, naglasivši da je takva podrška izuzetno važna bilateralno, a naročito u međunarodnim organizacijama.

Tanjug

Foto: Ministarstvo spoljnih poslova Srbije