NOVI SAD –Međunarodni poljoprivredni sajam počinje danas u Novom Sadu. Prvi put u istoriji ima i Zemlju partnera i Zemlju prijatelja, to su Italija i Tunis. Nastupiće 1.518 firmi, institucija i organizacija koje dolaze iz 32 zemlje, a donose proizvode i usluge iz 61 države. Ove godine voćari će prvi put imati svoj dan, u utorak 14. maja, a kupce, kao i prethodnih godina, očekuju popusti.

U Poklon-igri za posetioce su dva traktora i sejalica. Agropanonka poklanja “belarusa”, KITE d.o.o. će nekog od posetilaca obradovati “John deere-om”, a pneumatsku sejalicu pripremio je VGP Ozdoken. Zlatni sponzor Poljoprivrednog sajma je Aldahra koja će u Hali “Master” predstaviti svoj proizvodni program iz 15 zemalja. Dan stočara je u četvrtak, 16. maja na Manježu, a Bečejka i Likra su sponzori.

Cena ulaznica, ostala je nepromenjena – 600 dinara. Za đake, studente, penzionere i decu od 7 do 12 godina, 200 dinara. Porodični dan, ove godine biće u sredu, 15. maja. Sajam će trajati od 11. do 17. maja.

Tanjug