Ističući da je davanje krvi, pre svega, čin dobre volje svake zdrave punoletne osobe, transfuziolog dr sci med Olivera Savić, pomoćnik direktora za medicinsku delatnost Instituta za transfuziologiju krvi Srbije kaže: “Dobrovoljno davanje krvi je ujedno oblik solidarnosti i društvene odgovornosti prema najugroženijim sugrađanima. Istovremeno, predstavlja dobar način za kontrolu zdravlja i podstiče negovanje zdravih stilova života i navika. Važno je i zadovoljstvo zbog osećaja da se nekom pomaže da ozdravi, da se brže oporavi, a posebno ako se spase nečiji život”.
Novosti



